Зеленський і Ердоган провели телефонну розмову

Український президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Ердоганом. 

Пресслужба турецького президента повідомляє, що глави двох держав обговорили війну в Україні, а також «конфлікт між Ізраїлем і Палестиною і гуманітарну кризу в регіоні».

Ердоган висловив упевненість у можливості мирного врегулювання регіональних конфліктів, зокрема ізраїльсько-палестинського. Він зазначив, що Туреччина буде прикладати до цього зусилля.

Також сторони обговорили українську формулу миру. «… світ має докладати зусиль для підтримки імплементації української формули миру. Голос і позиція Туреччини в цьому важливі», – сказав Зеленський.

Президент України висловив вдячність Туреччині за участь у попередніх консультаціях на рівні радників з нацбезпеки та готовність направити представника на чергову зустріч, яка відбудеться на Мальті.

Крім того, Володимир Зеленський і Реджеп Таїп Ердоган обговорили ситуацію на Близькому Сході і дійшли згоди щодо важливості забезпечення захисту мирного населення і повагу до гуманітарного права.

Читайте також: Рада поставила на паузу законопроєкт про обмеження віку студентів

«Україна добре розуміє, що таке війна і цивільні жертви. Тому ми категорично засуджуємо будь-які терористичні методи і насильство і виступаємо за запобігання подальшої ескалації», – підкреслив Зеленський.

Джерело