Зеленський назвав Росію спонсором ХАМАС

Росія відіграє свою роль як у війні проти України, так і у війні ХАМАС проти Ізраїлю та є спонсором радикальних терористів.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю в програмі «Meet the Press» телеканалу NBC News, передає Укрінформ.

«Він (Зеленський – ред.) звинуватив Росію в тому, що вона відіграє роль в обох війнах, будучи спонсором ХАМАС»,- зазначається в інтерв'ю.

У цьому контексті Президент України підкреслив, що весь світ повинен зробити все можливе, щоб зупинити війну на Близькому Сході.

Тим не менше, сам ХАМАС заперечує будь-які зв’язки з Москвою, зауважує телеканал. Так, минулого тижня високопосадовець політбюро ХАМАС Газі Хамад в інтерв’ю NBC News визнав, що лідери його угруповання спілкувалися з представниками Росії, Китаю й «різних країн». Однак, за його словами, це відбувалося начебто лише з метою, щоб посилити міжнародний тиск на Ізраїль і зупинити його удари у відповідь.

Водночас, зазначає телеканал, президент США Джо Байден так само пов’язує війну в Україні з нападом ХАМАС на Ізраїль. У цьому зв’язку він неодноразово підкреслював «життєво важливу» необхідність для національної безпеки Америки, щоб Україна та Ізраїль отримали необхідну підтримку.

«Історія навчила нас, що коли терористи не платять ціну за свій терор, коли диктатори не платять ціну за свою агресію, вони викликають ще більше хаосу, смертей і більше руйнувань», – заявив Байден.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю NBC News відкинув припущення, що війна з Росією начебто зайшла в «глухий кут». Він також зазначив, що Україна розглядає зміни у своїй стратегії, щоб несподівано вдарити по РФ.

Джерело