ФОТО: Володимир Зеленський
У четвер, 26 жовтня, президент України Володимир Зеленський підписав закон №9269д про посилення фінансового моніторингу PEP (Politically Exposed Person, політично значущих осіб). Про це стало відомо з інформації, опублікованої на сайті Верховної Ради.
Відтепер кожна особа, яка одного разу обіймала високу державну посаду і стала політично значущою особою, має пожиттєво перебувати під фінансовим контролем. Зокрема, банки повинні ретельно перевіряти всі фінансові операції своїх клієнтів із статусом РЕР і звітувати до органів контролю.
Головна новація закону полягає в тому, що замість трьох років після посади, топпосадовці будуть мати довічний статус РЕР.
Минулого тижня парламент на засіданні у вівторок у цілому ухвалив законопроєкт №9296-д про посилення фінансового моніторингу PEP (Politically Exposed Person, політично значущих осіб).
Перед тим президент Володимир Зеленський закликав Верховну раду не зволікати з ухваленням законів, необхідних для відкриття переговорів про членство в ЄС, згадавши, зокрема, про закон про PEP.
У листопаді Єврокомісія має представити щорічну доповідь щодо розширення. Очікують, що Єврокомісія рекомендує розпочати офіційні переговори про вступ України до ЄС.
Хто такі РЕР
PEP (Politically exposed persons) Політично значущі особи — фізичні особи, які мають або мали повноваження щодо виконання значних публічних функцій, незалежно від місця перебування або місця, де вони здійснюють їх функції. Наприклад, президент, прем’єр-міністр, члени Кабміну, секретар та заступник РНБО, нардепи, посли, голови НАБУ та СБУ, генеральний прокурор, голова та члени правління Нацбанку, голови та судді Конституційного та Верховного судів, вищих спеціалізованих судів тощо.
До РЕР також прирівнюють членів родин цих посадовців та повʼязаних з ними осіб, ділових та бізнес-партнерів.
Залиште відповідь