ЗМІ назвали строки, коли Газпром зможе оговтатись від втрати ринку ЄС

Фото: Газпром Газпром зможе оговтатись від втрати ринку ЄС не раніше 2035 року

Експорт газу до Європи до 2035 року становитиме в середньому 50-75 млрд кубометрів на рік – такий показник ледве сягає третини довоєнного рівня продажів.

Російський Газпром до 2035 року навряд чи зможе відновити обсяги продажів газу, які він втратив після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та санкцій. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на звіт, який наприкінці минулого року підготували на замовлення топ-менедменту компанії.

У документі йдеться, що експорт газу до Європи до 2035 року становитиме в середньому 50-75 млрд кубометрів на рік – такий показник ледве сягає третини довоєнного рівня продажів.

Як зазначається у звіті, Газпром покладає великі надії на новий трубопровід до Китаю, сподіваючись, що він допоможе компенсувати втрачені обсяги європейського експорту. Але його потужність становитиме лише 50 млрд кубометрів на рік, а ціни в азіатській країні набагато нижчі, ніж у Європі,  Основними наслідками санкцій для Газпрому та ПЕК є скорочення обсягів експорту, які відновляться до рівня 2020 року не раніше 2035-го року.

За словами старшої наукової співробітниці вашингтонського Інституту світової економіки Петерсона Еліни Рибакової, Газпром зайшов у глухий кут.

Аби зберегти своє домінуюче становище на внутрішньому газовому ринку, Газпрому доведеться використати свою монополію на газотранзитну інфраструктуру та вимагати від Кремля преференцій, – наголошується в документі.

Нагадаємо, російський Газпром у 2023 році отримав чистий збиток у 629,1 млрд рублів (майже $6,8 млрд) після чистого прибутку 1,23 трлн рублів (близько $13 млрд) роком раніше.

Також повіддомлялося, що Газпром, який вперше за 25 років отримав збиток, який до того ж став набільшим за усю історію компанії, почав розпродувати майно.

Джерело