Зростання цін на оренду житла у Львові в 2023 році

У Львові в 2023 році ціни на оренду житла значно зросли, що стало проблемою для багатьох мешканців міста та приїжджих.

Хоча основною та очевидною причиною є повномасштабне вторгнення Росії, є кілька інших причин, чому ціни на житло збільшились. Це, зокрема, підвищення попиту на житло та брак пропозицій на ринку нерухомості. Інші фактори складніші та багатогранніші.

Чинники, що впливають на підвищення орендної плати

По-перше, слід зазначити, що Львів — один із найпопулярніших напрямів в Україні. Нині у Львівській області мешкає близько 250 тисяч вимушених переселенців, більшість із них — у Львові. При цьому в піковий період, наприкінці березня 2022 року, на Львівщині було зареєстровано близько 500 тисяч ВПО.

Це підвищує попит на житло, оскільки багато українців, як правило, шукають тимчасове житло у центрі міста або поряд із визначними пам'ятками. На жаль, це призводить до того, що ціни на оренду житла у цих районах значно зростають.

По-друге, на ціни на оренду житла у Львові впливає брак пропозицій. Незважаючи на те, що у місті реалізується багато нових будівельних проєктів, багато з них спрямовані на середній та високий сегменти ринку нерухомості. І хоча попит на житло в нижньому та середньому сегментах ринку залишається високим, кількість доступних квартир у них обмежена.

По-третє, на ціноутворення впливають економічні чинники. В останні роки економіка України не стабілізувалася, що призвело до інфляції та зниження рівня життя. З огляду на це багато людей шукає дешевше житло, а значна частина населення вдалася до кредитування.

Хоча кредит онлайн в Україні доступний не в усіх банках, МФО продовжують працювати на українському ринку і допомагати людям задовольняти свої базові потреби. Якщо ви потребуєте фінансових ресурсів, https://minfin.com.ua/ua/credits/online/ допоможе вам підібрати кредитну пропозицію.

Варто зазначити, що у 2023 році у Львові будівництво у розпалі, що може впливати на ціни на оренду житла. Деякі будівлі можуть тимчасово зачинятися через ремонтні роботи, що може призвести до скорочення пропозицій житла і, отже, підвищення цін.

Як платоспроможність українців впливає на зростання цін?

За даними Національної асоціації мікрофінансових організацій України, кількість клієнтів, які звернулися за мікрокредитами минулого року, зросла на 20% порівняно з попереднім роком.

У НБУ прогнозують, що в 2023 році безробіття залишатиметься на високому рівні (близько 26%). Якщо рівень безробіття в місті збільшується, люди намагаються скорочувати свої витрати на оренду житла, що може призвести до зниження цін на оренду.

Також необхідно враховувати вплив світових тенденцій на ціни на оренду житла у Львові. Якщо зміни на світових ринках впливають на економічну ситуацію в Україні, змінюється і вартість оренди.

Джерело